Kalendarz makroekonomiczny jest praktycznie pusty. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie będzie można zobaczyć ciekawych ruchów. Dziś w nocy opublikowane zostaną dane o inflacji w Australii (za II kwartał), oraz dane dotyczące bilansu handlowego Nowej Zelandii. Odczyty te mogą podnieść zmienność kursów dolara australijskiego i dolara nowozelandzkiego.

Sięgają one już poziomu 107,72 pkt., dzięki wielu katalizatorom, od jastrzębich komentarzy decydentów Fed po optymistyczne dane z USA, a także obawy geopolityczne wokół Chin i Europy. Obecnie narzędzie FedWatch z grupy CME pokazało, że rynki wyceniają z 53,5% prawdopodobieństwem podwyżki stóp o 50 pb. FedWatch wskazuje, że prawdopodobieństwo podwyżki stóp o 75 pb. Czytasz właśnie kolejny artykuł z nowej serii brokera Purple Trading „Okazje tygodnia na rynkach”, w którym co poniedziałek eksperci zwracają uwagę na ciekawe sytuacje techniczne na najpopularniejszych instrumentach. Pamiętaj, że „pogoda na rynkach” zmienia się dynamicznie i w momencie lektury – może być już za późno na wejście!

Zmienność może być w przypadku niektórych par walutowych bardzo wysoka, co związane jest przede wszystkim z ważnymi wydarzeniami, zaplanowanymi w kalendarzu makroekonomicznym. Rynek opcji wskazuje dziś na wysoką zmienność notowań walut. Na koniec tygodnia zmienność na rynku walutowym powinna pozostać jeszcze w miarę atrakcyjna, choć kalendarz makroekonomiczny nie zawiera już bardziej istotnych wydarzeń. Pod względem oczekiwanej zmienności sytuacja w przypadku par z głównymi walutami jest dość wyrównana. Ostatnia sesja na rynku walutowym w tym tygodniu powinna się wiązać z silniejszymi ruchami w przypadku niektórych par walutowych.

Obydwa funty, posiadające parytet w złocie, stopniowo uwalniano z tego systemu wymienności, aż do czasu eskalacji kryzysu finansowego w 1929 roku. Dwa lata później, Australia stała się całkowicie niepodległym krajem i przez kolejne dziesięciolecia wartość funta australijskiego była skorelowana z ceną GBP i USD. W 1960 roku powołano centralny bank Australii , który wyemitował pierwszą serię papierowych banknotów dolara australijskiego.

Australia zależna od eksportu z Chin. AUD/USD z szansą na odbicie w 2023 r.

Zastosowanie AUD jako oficjalnego środka płatniczego w trzech wyspiarskich mikropaństwach , można uznać tylko za ciekawostkę bez dużego znaczenia ekonomicznego. Na początku lat 60 – tych minionego wieku, pojawił się pomysł wprowadzenia dziesiętnego systemu monetarnego. Funt australijski podobnie jak jego starszy brytyjski kuzyn, dzielił się na 20 szylingów i 240 pensów. Taki podział był już niewygodny i anachroniczny. Wraz ze zmianą systemu monetarnego na dziesiętny, postanowiono wprowadzić nową walutę. Nowa waluta w momencie wprowadzenia (1966 r.) pozostawała jeszcze częścią systemu z Bretton Woods.

Dostępne nominały to 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1 i 2 dolary w formie monet. Natomiast banknoty rozpoczynają się od 5 i poprzez 10, 20 i 50 dochodzą do 100 dolarów. Dolar australijski to waluta w Australii, Kiribati, Nauru oraz Tuvalu.

Analitycy HSBC oraz ANZ spodziewają się zniżki notowań pary. W tym tygodniu decyzję monetarną przedstawi Rezerwa Federalna (22 września) XTB szykuje mocne uderzenie. Kurs AUD/USD odbił od dwuletnich minimów Dolar australijski uległ osłabieniu o 4% w stosunku do dolara amerykańskiego w ciągu ostatniego miesiąca. Rynkowy sentyment wobec ryzyka nie sprzyjał AUD, a rosnąca rentowność amerykańskich sprzyjała z kolei USD.

waluta aud

To sprawia, że obecnie najlepszym rynkiem dla pozycji krótkich jest para AUD/JPY. AUD/USD – wybicie poziomu 0,7442 uruchomiło formację podwójnego szczytu. W poniedziałek w handlu nie uczestniczy Australia. W tym kraju obowiązuje dzień wolny od pracy ze względu na obchody urodzin królowej. W Australii oficjalnie głową państwa jest królowa angielska.

Przed nami dwa ważne wydarzenia, które mogą istotnie wpłynąć na sytuację techniczną na rynku AUD/USD. Wydarzenia, na które reagować może kurs dolara australijskiego to publikacja danych n .. Pierwszy dzień tygodnia na rynku walutowym może być dość ‘leniwy’.

Przygotowanie do sesji – UWAGA DANE! [04.10.17]

Podczas najbliższej doby uczestnicy rynku walutowego powinni zwrócić uwagę na kilka ważnych wydarzeń, które mogą mocno podnieść zmienność notowań walut. Dotyczą one przede wszystkim walut z Antypodów. Na początku nowego tygodnia handel na rynkach międzynarodowych może być utrudniony ze względu na dzień wolny w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Mimo to kursy walut mogą podlegać wyraźnym wahaniom. W czwartek najważniejszym wydarzeniem na rynkach była decyzja EBC w sprawie stóp procentowych w Strefie Euro. Poznaliśmy też dane z rynku pracy w Australii i Wielkiej Brytanii oraz pakiet danych z USA.

  • Ci mogą zwrócić uwagę na kilka interesujących par walutowych.
  • Rynki giełdowe na Starym Kontynencie notują umiarkowane wzrosty na początku dzisiejszej sesji kasowej.
  • Na zakończenie tygodnia zmienność na rynku walutowym może być jeszcze dość atrakcyjna.
  • Niniejszy kurs ma zastosowanie do spłat kredytów/pożyczek hipotecznych we franku szwajcarskim, dokonywanych wyłącznie z rachunku ROR albo rachunku technicznego prowadzonego w PLN.

W związku z tym obowiązującą tam walutą był funt brytyjski. Miał dokładnie taką samą wartość jak poprzednik, czyli 1 funt dzielił się na 20 szylingów, a to oznaczało 240 pensów. I od tego czasu w obiegu istnieje dolar australijski. W momencie wprowadzania go do obrotu 2 dolary zastępowały 1 funta. Zmiany kursu kupna i sprzedaży w ostatnich dniach precyzyjnie prezentują poniżej zamieszczone wykresy.

Po ponad 10 latach kursowych korekt i ustalania dopuszczalnych wahań względem USD, dolar australijski zaczął być notowany w ramach płynnego kursu. To historyczne wydarzenie miało miejsce 12 grudnia 1983 Czy kryzys jest opłacalny? roku. Już pierwszy dzień nowego tygodnia handlowego powinien przynieść nam sporo interesujących z perspektywy rynku walutowego wydarzeń. Najbardziej interesujące dotyczyć będzie dolara australijskiego.

Szczególną uwagę należy zwrócić na sesję azjatycką i wydarzenia związane z dolarem australijskim. Choć do południa rynek walutowy powinien być dość spokojny, to popołudnie i godziny nocne zapowiadają się dość ciekawie. Najwięcej powinno dziać się podczas sesji azjatyckiej.

Wzrosty kursów funta i dolara australijskiego. Sytuacja na kursie amerykańskiej waluty w relacji do jena (USD/JPY)

W pierwszej części lipca notowania pary opadały zgodnie z trendem spadkowym osiągając w połowie miesiąca dwuletnie minima na 0,6681 dol. Potem, nastąpiła gwałtowna zmiana Maxitrade – Meinungen, Auszahlungen, Forum tendencji na wzrostową, co sprawiło, że notowania pary wspięły się do 0,6987 dol. I zakończyły lipiec miesięczną zwyżką o 1,25% Początek sierpnia przyniósł…

Prezes Powell zaskoczył rynek przedstawiając podsumowanie z rewizji strategii Fed dużo wcześniej niż się spodziewano. Kierunek, w jakim zmierzać będzie polityka monetarna, jest zgodny z oczekiwaniami, co osłabiło końcowy efekt dla dolara, choć strategia potwierdza, że stopy procentowe pozostaną nisk .. Dochód pasywny: udziały Ostatnie spadki na parze walutowej AUDUSD generują kolejne sygnały świadczące o zmianie sentymentu do dolara australijskiego. Trwające blisko pół roku umocnienie AUD ma ostre nachylenie, co dobrze widać dzięki linii trendu. Tym samym wystarczyła mała przecena z pierwszej połowy tego miesiąca, aby p ..

waluta aud

Silniejszych ruchów możemy spodziewać się m.in. Kalendarz makroekonomiczny na wtorek jest praktycznie pusty, ale zmienność kursów walut i tak powinna pozostać w miarę atrakcyjna dla day-traderów. Dotyczy to szczególnie walut związanych z sesją azjatycką. Kursy walut mogą dziś reagować na publikacje makroekonomiczne i inne wydarzenia zaplanowane w kalendarzu.

AUD odetchnął po decyzji RBA

Kurs dolara koryguje w trakcie wtorkowego poranka, co wykorzystują między innymi funt oraz euro Notowania funta szterlinga zyskują szóstą sesję z rzędu i powracają nad poziom 1,13 dol. AUD/USD wyraźnie w dół Aussie spadał we wtorkowy poranek nawet o 1% do dolara amerykańskiego i był ostatnio notowany przy… W czwartek kurs dolara szuka stabilizacji po środowym spadku, będącym najsilniejszym od miesiąca.

Taka sytuacja ucieszy amerykańskie gospodarstwa domowe, które muszą się zmierzyć z wyższymi wypłatami. Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami, 6 września Bank Rezerw Australii podwyższył stopę procentową o 50 pb, podnosząc ją do siedmioletniego maksimum na poziomie 2,35%. RBA sygnalizuje kolejne podwyżki stóp Bank Rezerw Australii podniósł podczas swojego wrześniowego posiedzenia stopę procentową o 50 pb do 2,35% i zasygnalizował kolejne podwyżki w przyszłości. Zdaniem ekonomistów HSBC, jest jeszcze zbyt wcześnie, by RBA mógł ocenić pełny wpływ podwyżek stóp na gospodarkę , choć oczekuje się, że stygnący rynek mieszkaniowy i rosnące obciążenia odsetkowe zaczną ciążyć… Szacunki indeksów PMI za październik poznaliśmy dzisiaj także dla USA. Wprawdzie są uznawane przez inwestorów jako mniej ważne od danych ISM, to jednak nie są ignorowane.

Od początku roku notowania AUD/USD straciły blisko 9%, jednak zdaniem ekspertów z banku ING, sytuacja ta może się odwrócić. Dolar australijski może otrzymać pewne wsparcie ze strony mniej prężnego dolara i potencjalnie także ze strony mocniejszej gospodarki chińskiej. Eksperci z ING oczekują, że „Aussie” będzie kierować się do 0,70 dol. Na koniec 2023 roku Z kolei analitycy UniCredit spodziewają się zmierzania AUD/USD z powrotem w kierunku poziomu 0,75 dol. Dolar australijski ma za sobą dość solidne fundamenty gospodarcze, ale nie na tyle silne, aby analitycy Goldman Sachs byli przekonani o jego krótkoterminowym umocnieniu wobec swojego amerykańskiego odpowiednika. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) zaliczył miesiąc dwóch prędkości.

Australia i Nowa Zelandia – na razie wojnę wygrywa Nowa Zelandia, gdyż kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego AUD/NZD rośnie. Jak widać, rynek zakłada, że to Nowa Zelandia jest bardziej zdeterminowana do osłabiania swojej walut .. W środę na rynek napłynęły liczne dane z amerykańskiej gospodarki.

Atrakcyjne kursy i możliwość zawierania transakcji 24/7. 1 dolar australijski dzieli się na 100 centów, które oznacza się symbolem „c” lub „¢”. Oprócz centów, w bilonie występują ponadto nominały 1 AUD i 2 AUD. Na awersie każdej z monet widnieje portret brytyjskiej królowej Elżbiety II, ale zdobią je również motywy przyrodnicze np. Banknoty mają nominały 5 dolarów australijskich, 10 dolarów australijskich, 20 dolarów australijskich, 50 dolarów australijskich oraz 100 AUD i przedstawiają podobizny zasłużonych dla Australii postaci.

pl_PLPolish